درباره ما

 

دریافت نسخه   pdf   قابل چاپ – گزارش عملکرد موسسه فروغ مهر سفریاران پارس ( انجمن گردشگری پارس )

 

با استعانت از خداوند متعال

و با همراهی جمعی از علاقه مندان و دوستداران حفظ و توسعه فرهنگی ایرانی اسلامی و با هدف توسعه فعالیتهای گردشگری در سال 85 نخستین فعالیتهای مرتبط با اهداف این انجمن شکل گرفت و در بدو امر با عنوان انجمن گردشگری ایرانیان فعالیت خود را آغاز نمود که در سالهای بعد با ثبت رسمی این انجمن با نام “انجمن گردشگری فروغ مهر سفریاران پارس ” ثبت رسمی در حوزه وزارت کشور صورت پذیرفت . علی ایحال از ابتدای فعالیت انجمن یاد شده در جهت توسعه اهداف خود و بر اساس اهداف تعریف شده در اساسنامه و مرامنامه کاری به انجام فعالیتهای مرتبط در زمینه های گوناگون اعم از گردشگری – حفظ و ترویج میراث فرهنگی و نیز حمایت از صنایع دستی اقدام نمود . در این بخش به معرفی برخی از فعالیتهای انجام شده در حوزه های مذکور به شرح ذیل مختصرا اشاره میشود .

افتتاح دفتر دوم فعالیت با هدف عرضه سوغات و صنایع دستی و خدمات گردشگری در محل مجتمع شهدای سلامت ( برج سفید ) .علوم پزشکی در خیابان خاقانی بلوار پیروزی مشهد در آدر ماه سال 1401

اخذ نمایندگی شرکت مسافرتی زاگرس متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در استان خراسان رضوی جهت هماهنگی انجام سفرهای داخلی و خارجی در شرایط اقساط و کسر از حقوق فرهنگیان در پاییز سال 1400 .

انعقاد قرارداد با بانک رفاه در خصوص تقسیط ارایه خدمات گردشگری و رفاهی به بازنشستگان تامین اجتماعی و حقوق بگیران بانک رفاه در سراسر کشور .
انعقاد قرارداد در خصوص ارایه تسهیلات بلند مدت به کارکنان شاغل و بازنشستگان نیروهای مسلح – فرهنگیان سراسر کشورد در قالب اقساط 6 تا 24 ماهه در حوزه خدمات رفاهی و گردشگری.
اخذ نمایندگی از شرکت ایرانگردی و جهانگردی و همچینن سفرکارت ملی در خصوص پرداخت یارانه سفر بازنشستگان کشوری و تسهیل سفر بازنشستگان به نقاط مختلف کشور .
ارتقاء سطح فعالیت در سال 97 از حوزه استانی به سطح ملی و کشوری که این امر در حال پیگیری و انجام از طریق وزارت کشور میباشد .
طرح گردشگری پایدار و ایجاد زیرساختهای موثر اجراء : این طرح در سال 95 شامل 12 بخش تهیه و طراحی و به سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تحویل گردید . حسب شمول همه جانبه ابعاد گرشگری – میراث فرهنگی و صنایع دستی که در طرح لحاظ شده بود ، این طرح به دبیرخانه ستاد مقاومتی استان ارسال و به تصویب کارگروه اقتصاد مقاومتی استان رسید و هم اکنون این انجمن بعنوان مجری طرح معرفی شده است و در حال ایجاد و مدیریت زیرساختهای اجرایی طرح میباشد .
انعقاد تفاهم نامه با مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک سامان به شماره 28 / ق / 206 / 96 مورخ 24/11/96 در خصوص تامین منابع مالی طرح گردشگری پایدار : به منظور تامین منابع مالی جهت سفرهای کارکنان دولت و تسهیل پرداخت هزینه های مربوط به سفر ایشان در کل کشور ، مقرر گردید تسهیلات گردشگری در قالب کارتهای اعتباری دائمی سفر ، با هماهنگی ادارات و سازمانهای دولتی در قبال ارایه  تضامین مربوطه از کارکنان دولت صادر گردد . بعبارتی هزینه خدمات گردشگری موضوع طرح گردشگری پایدار از طریق بانک تامین و اجرای طرح های گردشگری جهت کارکنان تسهیل گردد .
میزبانی گروه 250 نفره شامل مدیرکل و مدیران استانی آموزش و پرورش استان خوزستان به مدت یک هفته در تابستان 97 در مشهد و ارایه خدمات گردشگری اعم از اقامت – پذیرایی – تورهای خارج شهر – گشتهای شهری و ….
نشریه چند زبانه گردشگران و نماهنگ . این نشریات نیز یکی از ارکان طرح گردشگری پایدار این انجمن میباشند . این نشریات به زبانهای عربی و انگلیسی تهیه و تنظیم و چاپ میگردد و در هتلها و مراکز اقامتی – فرودگاهها – داروخانه ها – بیمارستانها و …. به گردشگران خارجی تحویل میگردد که هدف آن معرفی هر چه بیشتر توانمندیهای صنفی اعم از پزشکی – بیمارستانی – درمانی – غذایی – پوشاک و سوغات و … به گردشگران خارجی میباشد . این نشریه تا کنون 12 نسخه آن چاپ و توزیع شده است .
یوروپکار . این انجمن در سال 96 موفق به اخذ نمایندگی شرکت بین المللی یوروپکار در استان خراسان رضوی گردید . شرکت مذکور بزرگترین شرکت اجاره خودرود در سراسر جهان میباشد و این انجمن ضمن اخذ نمایندگی شرکت مذکور ، توانسته است پرداخت اجاره خودرو درداخل وخارج از کشور را برای سازمانها و ادارت طرف قرارداد خود بصورت ریالی و اقساطی تسهیل نماید .
وندینگ ماشین . در راستای طرح گردشگری پایدار و ایجاد زیرساختهای اجرایی آن ، طرح تجهیز هتلها و مراکز اقامتی و گردشگری در دستور کار این انجمن میباشد . دستگاههای مذکور ساخت شرکتهای دانش بنیان ایرانی میباشند و با توجه به نیازهای بومی ایران تهیه شده اند و این انجمن در سال 96 نمایندگی استان خراسان را از شرکت اسپادانا دریافت نموده است . این دستگاهها قابلیت یک فروشگاه بدون فروشنده را برای مراجعین خود دارد و با اتصال به شبکه بانکی کشور از طریق پوزهای بانکی ، خدمات خود که همانا فروش کالا به مراجعین میباشد را انجام میدهد .
کاغذ سبز . امروزه مشکلات زیست محیطی و کمبود هوای پاک و نبود محیط سبزی که بتواند آسمان آبی کشورمان را جبران نماید بسیار کم میباشد . درختان و جنگلها ، میراث دار سبزی زمین و آسمان آبی کشورمان هستند . هر ساله میلیونها درخت جهت تولید کاغذ بریده میشوند و تا جایگزینی آنها سالهای سال انتظار و صرف هزینه های بسیار زیادی لازم است . این انجمن بعنوان یک سازمان مردم نهاد در حوزه گردشگری و دوستار محیط زیست ، نمایندگی کاغذهایی را بعهده دارد که در فرایند تولیدی آنها نه هیچ درختی بریده شده و نه هیچ آبی هزینه شده است بلکه این کاغذها از دل طبیعت و سنگ بوجود آمده اند و می توانند جایگزین مناسبی برای انواع کاغذ و مقوا در حوزه صنعت چاپ باشند .
نیکوکیوسک . دستگاهی با طراحی زیبا و برگرفته از نیازهای فروشگاهی و مراکز خدماتی و غذایی کشور . این دستگاه ساخت ایران بوده و سه کار نوبت دهی – اخذ سفارش مشتری و در نهایت تسویه حساب را انجام میدهد . این انجمن بعنوان نماینده این شرکت در راستای طرح گردشگری پایدار خود و ایجاد زیرساختهای اجرایی آن ، از سال 96 توانسته است نمایندگی این دستگاه را جهت مراکز رفاهی – غذایی و …. در استان خراسان اخذ نماید .
حضور در جشنواره سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری با رویکرد آیین های مذهبی و سفره های نذری در سال 95 که این انجمن افتخار حضور در کنار دوستداران فرهنگ و هنر ایران زمین را داشت و با ارایه غذاهای سنتی در غرفه خود ، گامی هر چند کوچک در راستای اهداف جشنواره برداشت .
اخذ مجوز فعالیت از استانداری خراسان رضوی و اداره ثبت اسناد در آذر 92 : بدنبال پیگیری ها و مکاتبات مربوطه مجوز رسمی انجمن با عنوان نام ثبتی ” فروغ مهر سفر یاران پارس ” به عنوان اولین و تا این تاریخ تنها سمن فعال در حوزه گردشگری در استان خراسان رضوی صادر وبا شماره  4086  در اداره ثبت اسناد شناسایی گردید . در حال حاضر نیز طرح ارتقاء سطح این انجمن از سطح استانی به سطح ملی از طریق استانداری خراسان رضوی به وزارت کشور ارسال گردیده و در حال انجام میباشد.
اجرای طرح پاکسازی مناطق گردشگری مشهد در هفته گردشگری مهر 1392 : در این طرح با مشارکت سازمانهای میراث فرهنگی و محیط زیست و شهرداری و مدیریت پسماند با همراهی حامیان فرهنگی و مالی با توزیع کیسه های جمع آوری زباله در مسیر های گردشگری به منطور پاکسازی محیط های گردشگری و تفرجگاه ها و ییلاقات شهری توضیحاتی مکتوب ارایه و به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان اهداگردید. توزیع بیش از4 هزارپلاستیک و بروشور نشان از استقبال از این طرح داشت .
اجرای طرح خدمات گردشگری ویژه اساتید و مهمانان دانشگاه علوم پزشکی مشهد: در مرداد 92 سالن همایشهای هتل پردیسان میزبان همایش علمی متخصصان غدد کودکان بود و انجام خدمات بازدیدو ترانسفر و دیدار از آرامگاه حکیم توس و خدمات حاشیه ای مرتبط را این انجمن بر عهده داشت .
حضور در هشتمین همایش بین المللی جاده ولایت در شهریور 92 : همانند 7 دوره گذشته نمایندگانی از این انجمن در محل همایش در هتل پردیسان مشهد آخرین مطالعات و تحقیقات میدانی در حوزه جاده ولایت مسیر تشرف و ورود امام رضا علیه السلام از مدینه تا مرو را مورد دقت وبررسی قرار دادند و مهمترین راهکارهای مرتبط با حوزه های گردشگری و گردشگری زیارت را دریافت نمودند.
هم کاری مستقیم با کانون بازنشستگی فرهنگیان در اعزام متقاضیان سفر به مناطق گردشگری در تابستان 92 : بدنبال استقبال بازنشستگان کشوری از خدمات ارایه شده انجمن در تابستان 92 بیش از 340 فرم معرفی سفر به دفاتر خدمات مسافرتی طرف قراداد انجمن صادر و بیش از 1138 نفر از بازنشستگان از خدمات گردشگری به صورت اقساط و بعضا کسر از حقوق بهره مند گردیدند.
همکاری با شرکت توسعه گردشگری کلات در اجرای تور کلات انجمن صنفی راهنمایان تور خراسان رضوی : در خرداد 92 با حمایت مالی شرکت توسعه گردشگری شکوه هزار مسجد با همکاری مستقیم انجمن صنفی راهنمایان تور خراسان بازدید یک روزه از کلات نادری و کاخ خورشید و قره سو با هدف بازدید از زیر ساختها و امکان اجرای تورهای یک و دو روزه با امکان اقامت شبانه مسافران با همکاری انجمن اجراگردید.
انجام تورهای مشهد گردی ویِژه نوروز 92 در محل باغ ملی مشهد با مشارکت شهرداری منطقه 8 مشهد : در این طرح زائران ومجاوران به صورت رایگان در تورهای مشهد گردی شرکت و با محل ها ی گردشگری و تفریحی سیاحتی و زیارتی مشهد اشنا میشوند بازدید از المان های نوروزی و سایت های تجاری و گردشگری از اهداف این طرح تعریف شده . در این طرح زادران و مجاوران در دو نوبت صبح یا عصر از این گشتها بهره مند گردیدند
حضور در نمایشگاه فروش بهاره نمایشگاه بین المللی تهران اسفند 91: در این نمایشگاه نیز ضمن نمایش توانمندیهای گردشگری استان خراسان در عرصه گردشگری نماینده انجمن به عرضه سوغات متبرک خراسان در نمایشگاه اقدام نمود
حضور در نمایشگاه عشایری کشور و نمایشگاه گردشگری تهران بهمن 91: این نمایشگاه با رویکرد بزرگداشت عشایر کشور در محل نمایشگاه بین المللی تهران و با حضور نماینده انجمن و نیز زعفران پادیز از شرکتهای افتخاری عضو انجمن به نمایش توانمندی های عشایر پرداخت در مراسم اختتامیه ضمن برگزاری قرعه کشی هدایایی به نفرات منتخب از سوی مجریان و حامیان جشنواره در محل غرفه انجمن اهدا شد .
حضور نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری مشهد آبان 91 : در این نمایشگاه که محصولات صنایع دستی و عشایری و نیز مجموعه های هتلداری و دفاتر مسافرتی و خطوط هوایی حضور داشتند انجمن ضمن عرضه آثار مکتوب و تجسمی به معرفی جاذبه های گردشگری استان و کشور اقدام و درمراسم اختتامیه ضمن انجام قرعه کشی با هدای جوایز از بازدیدکنندگان تقدیر نمود این نمایشگاه مخاطبانن خاص در حوزه صنایع دستی و زندگی عشایری داشت و در فضای غرفه انجمن سعی شد که نمایی از یک اردوی بیرون شهر و پیک نیک خانوادگی به نمایش در آید که مورد استقبال بازدید کنندگان واقع گردید .
حضور در طرح سفر مهر دی ماه 91: در اجراس سیاستهای توسعه گردشگری و سفرهای ارزان قیمت طرح انجام سفرهای ارزان قیمت با نام سفر مهر از سوی ریاست جمهوری و سازمان میراث فرهنگی از اواخر دی ماه اجرایی و عملیاتی شد که در افتتاح این طرح بیش از 1400 نفر از خانواده های شبکه حمل ونقل کشور به سفر زیارتی مشهد مشرف شدند و انجمن ایرانیان در هدایت و راهنمایی مهمانان در کنار انجمن صتفی راهنمایان تور انجام وظیفه نمود .
تلاش در جهت ارائه برنامه سفر های داخل کشور : با هدف جذب مسافران و متقاضیان سفر و به منظور پرهیز از خروج ارز از کشور تلاش حداکثری در رونق سفرهای داخلی از یکسو و جذب گردشگران خارجی در دستور کار مدیران انجمن قرارگرفت و از تابستان 91 با هماهنگی دفاتر همکار ، طرح سفرهای متنوع داخلی و امکان سنجی پذیرش گردشگران خارجی در نشستی با مسوول سازمان میراث فرهنگی استان خراسان و سایر مسوولین هدف گذاری گردید .
همکاری در اجرای طرح انس با قرآن در رمضان 91 : در جهت زمینه سازی و تدارک برنامه های قرآنی در شبهای رمضان 91 با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی انجام خدمات مرتبط با حضور کارکنان و ارائه سرویس های شرکت کنندگان در طرح اخیر در طی شبهای رمضان در مسیر خیابان شهید باهنر تا مسجد پردیس دانشگاه فردوسی را با هدف مشارکت در فعالیتهای معنوی شهرالله را انجمن بر عهده گرفت .
اخذ نمایندگی صدور گواهینامه بین الملل از کانون اتومبیلرانی و جهانگردی : با انجام مکاتبات و پس از موفقیت در آزمون ویژه و طی دوره آموزشی در تیر ماه 91 انجمن موفق به اخذ نمایندگی صدور گواهینامه بین الملل شد . صدورگواهینامه بین الملل و اخذ مجوز های مربوطه و در مرحله بعد صدور مجوز ترانزیت خودرو و پلاک از مجموعه فعالیتهای مرتبط با این مجوز می باشد.
حضور و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اجرای طرح معرفت در تیر ماه 91: در پی اجرای چهارمین دوره طرح معرفت ویژه اساتید و متخصصان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در محل هتل پارس مشهد بخش فعالیتهای فرهنگی و فوق برنامه جشنواره مذکور به انجمن ایرانیان سپرده شد و در سه گروه وطی سه دوره حضور در حرم مطهر رضوی و سرویس دهی زائران و نیز حضور در آرامگاه فروسی و برپایی مراسم ویژه فرهنگی و شاهنامه خوانی در محل مذکور و نیز اعزام مهمانان به مجموعه الماس شرق و نیز ارائه بلیط مراکز تفریحی تنها بخشی از حضور انجمن در این طرح 25 روزه می باشد .
حضور در نمایشگاه های حامی کارت ایران خودرودر اسفند 1390: همزمان با برپایی نمایشگاه کارکنان ایران خودرو دارنده حامی کارت ، انجمن در 10 روز پایانی سال 90 با هدف معرفی مسیرهای گردشگری نوروزی و اطلاع رسانی انجام سفرهای زیارتی و سیاحتی داخلی و خارجی در شرکت رینگ سازی و شرکت الکتریک خودرو پویا حضور یافت و به کارکنان این بخش ها اطلاع رسانی نموده و نسبت به ثبت نام ایشان اقدام نمود .
اعزام گروه فرهنگیان و دانشگاهیان خراسان به لبنان و سوریه و ترکیه در نوروز 1391 : بدنبال ثبت نام گروه های علاقه مند در تاریخ 29 اسفند 1390 و 8 فروردین 1391   2 گروه به مقصد لبنان و ترکیه با همراهی مسولان انجمن به این کشورها اعزام شدند و سفره 7سین ایرانی  انجمن در هتل لبنان نمادی از تمدن و تاریخ ایرانی را در کرانه های مدیترانه به نمایش گذاشت ..
برگزاری جشنواره سفره های 7سین با همکاری سازمان میراث فرهنگی و شهرداری منطقه 1 مشهد :در واپسین روزهای اسفند 90 جشنواره سفره های 7سین در محل سابق ساختمان هلال احمر مجتمع آرتیمان در خیابان بزرگمهر بلوار سجاد مشهد با حضور بیش از 50 گروه داوطلب با حضور مسوولان سازمان میراث فرهنگی و شهرداری برگزار گردید و به نفرات برتر و بازدیدکنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.
-عقد تفاهم نامه با کانون بازنشستگان کشوری:در راستای توسعه گردشگری در میان پیشکسوتان محترم انجمن در اسفند ماه 1390 موفق گردید با تفاهم با کانون بازنشستگان کشوری نسبت به اخذ مجوز دریافت هزینه سفر بازنشستگان کشوری اقدام نماید و بر این اساس هر بازنشسته با یک نفر همراه می تواند مبلغ 150000 تومان برای هرنفر را توسط انجمن از کانون اخذ و از هزینه سفر کسر نماید .
حضور در نمایشگاه صنعت گردشگری و هتلداری مشهد: در بهمن ماه 1390 در کنار فعالان عرصه گردشگری نمایندگان انجمن با حضور در نمایشگاه بین المللی مشهد در نمایشگاه گردشگری و هتلداری و صنایع وابسته حضور یافت و با ارائه مشاهیر استان ، مکان های تاریخی ،جاذبه های گردشگری ، تندیسها و آثار مکتوب مرتبط با ایران شناسی و توریسم مخاطبان نمایشگاه را راهنمایی و در مراسم اختتامیه با برگزاری مسابقه حضوری با همکاری سازمان میراث فرهنگی هدایایی به بازدیدکندگان اهداگردید .
حمایت وهمکاری در طرح رفاه کارت : ارایه تخفیف های 30 تا 100 % در استفاده از خدمات گردشگری شهر و استان وکشور جهت زایران ومجاوران
مشارکت در اجرای نخستین کارگاه عملی بسته بندی محصولات صنایع دستی جهت صادرات در اذر ماه سال 90 در محل هتل پردیسان مشهد.
حضور در جشنواره سراج – جشنواره مخصوص تشکل های منتخب استان – در محل سالن همایشهای صدا وسیما سالن صبا در ابان ماه 1390 با هدف معرفی توانایی های تشکل ها 0
راه اندازی سایت تخصصی و رسمی انجمن ملی گردشگری ایرانیان به منظور ارتباط سریع و صریح با مخاطبان و متقاضیان دریافت خدمات و تسهیلات و دریافت نظرات ایشان و کیفیت بخشی به خدمات ارائه شده .
عرضه بلیط های تخفیف دار مراکز تفریحی و گردشگری استان و شهر به کارمندان نهادهای طرف قرارداد با هدف برنامه ریزی و هدفمند سازی اوقات فراغت خانواده ها و جهت بخشی به ارتباطات عاطفی خانواده های مذکور با توجه به امکانات و نیز تقویت سرمایه گذلران بومی در عرصه صنایع مرتبط با گردشگری و توریسم .
حضور در جشنواره هفته فرهنگی استانها در محل مجموعه سعد آباد تهران در تابستان 1390 با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان خراسان رضوی و معرفی توانمندیها و مشاهیر وسوغات خراسان بزرگ .
عقد قرارداد همکاری های گردشگری در اعزام کارمندان فرهنگی و دانشگاهی و کارکنان ایران خودرو جهت عزیمت به سفرهای زیارتی و نیز سیاحتی داخل و خارج از کشور به صورت اقساط بلند مدت از طریق عقد قرارداد با شرکت تعاونی فرهنگیان و مدیریت امور عمومی دانشگاه علوم پزشکی و حامی کارت ایران خودرو خراسان و راه آهن خراسان رضوی .
مشارکت در اجرای نخستین جشنواره شکوه نیایش در بهار سال 89 به همراه دیگر مجریان نظیر سازمان آموزش
و پرورش و سازمان بهزیستی  با هدف ترویج فرهنگ نماز و سرودهای قرانی و مذهبی در سطح مراکز پیش دبستانیمهد های کودک
انتخاب سازمان مردم نهاد برگزیده کشور در سال 88 : بدنبال اعلام سازمان محترم میراث فرهنگی در سال 88 به عنوان سازمان نهاد برتر کشوری معرفی و تقدیر نامه و هدایایی فرهنگی از سوی مسوولین بخش سازمانهای مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی کشور دریافت گردید .
تهیه آمار و اطلاعات گردشگری استانهای کشور : بدنبال مکاتبه و در خواست از 30 استان کشور مجموعه ای ارزشمند ار آثار و مناطق تاریخی تمام کشور جمع آوری گردیده که هم اینک در اختیار علاقه مندان به سفر به تمام مناق کشور است و هر مسافر قبل از انجام سفر با دریافت اطلاعات مناطق هدف عازم سفر خواهد شد .
تهیه بانک جامع نرم افزاری اطلاعات گردشگری ایران و جهان : تدارک و تهیه بیش از 200 سری از نرم افزارهای صوتی و تصویری و چند رسانه ای در خصوص مناطق گردشگری ایران و جهان و موزه های معروف داخل و خارج از کشور .
عرضه تندیس های ایران باستان و مولاژهای مناطق و آثار تاریخی : طی نمایشگاه هایی تخصصی و نیز الزام مراکز آموزشی به تهیه مجموعه ای از این آثار در مراکز که پیشنهاد آن به گروه تاریخ آموزش و پرورش ارایه گردیده است .
اریه طرح پاکسازی محیطهای تفریحی و محوطه های تاریخی : در این طرح با اهدای ظروف یکبار مصرف گیاهی (سبز ) با همکاری سازمان بازیافت شهرداری و شرکت تولید کننده ظروف سبز و نیز سازمان حفظ محیط زیست در ایام تعطیل و آخر هفته به مسافران خدمات و توصیه های لازم در محیط های گردشگری ارایه می گردد .
ارایه طرح گشت های نیم روزه روستا : این طرح با هدف معرفی جاذبه های گردشگری روستایی آشنایی با سنن بومی و اشتغال زایی روستایی به سازمان ارایه گردیده است .
ارایه طرح بهسازی روش های اطلاع رسانی در مناطق تاریخی و نیز اداره موزه ها به سازمان میراث فرهنگی : بر اساس طرح پیشنهادی یکی از موزه ها و یا پایگاه های تاریخی یا گردشگری به صورت پایلوت به عنوان مکانی برای ارایه طرحهای نوین اطلاع رسانی به گردشگران انتخاب و به سبک نوین به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی راهنمایی ارایه خواهد شد که در این خصوص با مسوولان موزه نادری و فردوسی ملاقاتهایی نیز در حضور نمایندگان سازمان صورت گرفته است .این طرح بر اساس تجارب کشورهای همسایه ونیز صاحب نظر در امر گردشگری ارایه گردیده.
طراحی تورهای یک روزه شهر مشهد با هماهنگی هتل پارس : بر اساس این طرح طی مدت 5 ساعت بیش از 70 کیلومتر از نقاط شهر مشهد و در 7 ایستگاه توقفی بازدید و اطلاع رسانی خواهد شد .
آماده سازی نمایشگاه مشاهیر و جاذبه های تاریخی گردشگری ایران وجهان : با هدف معرفی مشاهیر ایران وجهان و نیز آثار تاریخی جهان نمایشگاهی با بیش از 100 اثر در ابعاد 2 مترطولی در 90 سانتیمتر عرضی با ذکر توضیحاتی تکمیلی در کنار هر اثر گردآوری گردیده است که قابل ارائه و نمایش در مدارس و مکان های عمومی و تفریحی و گردشگری می باشند  .
حضور نمایندگان انجمن در همایش مردان نمکی زنجان : در سال 86 همزمان با برگزاری دومین همایش بین المللی مردان نمکی در زنجان این انجمن با معرفی سازمان میراث فرهنگی استان به منظور آشنایی با موقعیت و کیفیت حفظ و نگهداری این آثار در همایش شرکت و با حضور در نشستهای تخصصی و کارشناسی در بخش پایانی به ارایه مقاله اقدام نمود که مقاله اخیر در سطح برخی مراکز آموزشی سطح شهر مشهد وزنجان منتشر گردید .
عقد تفاهم نامه چند جانبه میان سازمان های مختلف و نهادها و دفاتر خدمات مسافرتی: در این طرح پس از اخذ ضمانتهای لازم مسافران و کارمندان نهادهای طرف قرارداد به دفاتر منتخب معرفی و به صورت اقساط بلند مدت 10 تا 20 ماهه و به صورت کسر از حقوق یا حتی چک شخصی از مزایای سفرهای داخلی یا خارجی  بهره مند خواهند شد .
همکاری مستقیم در چاپ و انتشار آثار مکتوب در زمینه معرفی مکان ها زیارتی و سیاحتی داخل و خارج از کشور
حضور اعضا در همایش بین المللی جاده ولایت سازمان میراث در هفته ولایت طی سالهای متوالی .
مشارکت در اجرای جشنواره بادبادکها با همکاری سازمان میراث فرهنگی و شهرداری مشهد و سازمان ورزشهای همگانی تربیت بدنی در محل مجموعه ورزشی جام جم و میدان نمایشگاه بین المللی .
اجرای طرح اعطای تسهیلات گردشگری : در این طرح از طریق عقد تفاهم نامه با برخی موسسات مالی کارمندان برخی نهادها و ادارت طرف قرار داد از تسهیلات گردشگری از 5 ملیون تا 30 ملیون در اقساط 12 تا 36 ماه به صورت کسر از حقوق استفاده کرده و هزینه سفر ایشان مستقیما به دفاتر مسافرتی مجری پرداخت گردید .
اجرای عملی طرح اعطای تسهیلات خرید تجهیزات سفر به مسافرانی که با خودروی شخصی به سفر می روند . در این طرح به صورت اعطای وام توسط موسسات مالی و با فرم های معرفی و تعهدات خاص بخشی از مبلغ تسهیلات به صورت کالا های پر مصرف و کم حجم و با دوام جهت سفر با اتومبیل شخصی در نظر گرفته شد که بخشی از تسهیلات کالایی و مابقی به صورت نقدی تحویل مسافران قرار می گرفت و کل مبلغ وام به صورت اقساط 12 تا 36 ماهه از حقوق این افراد که عمدتا کارمند بودند کسر گردید .
برگزاری نمایشگاه معرفی تجهیزات سفر و گردشگری : با هدف معرفی ابزار و لوازم کم حجم سفر و تسهیل امکان انجام سفر با لوازم سبک و کم حجم در محل نمایشگاه بین المللی مشهد همزمان با نمایشگاه فروش بهاره سال 87 .
مشارکت و همکاری در ستاد سفرهای نوروزی سازمان : با هدف مساعدت به سازمان میراث فرهنگی و خدمت به زایرین حریم رضوی در ایام نوروز
برگزاری و 7 7- اجرا ی طرح اردوی زبان آموزی : با هدف معرفی جاذبه های گردشگری شهر به زبان انگلیسی جهت تمرین و آموزش نحوه صحیح تعامل با گردشگران و نیز آشنایی با لغات و اصطلاحات درطول سفر جهت آمادگی مسافران خارج از کشور .
اعزام گروهی از فرهنگیان و علاقه مندان به تاریخ به هند در تابستان 88 و 89 با همکاری دفتر مسافرتی احیا گردشگر و بازدید از دهلی اگرا و هاریدوار و جیپور و ریشیکش از مراکز تجمع گروه های مذهبی به منظور آشنایی با فرهنگ های دینی متعدد
اعزام گروه فرهنگیان و دانشگاهیان به کشور مالزی در بهار سال 89 و دیدار از ابنیه و آثار تاریخی و علمی و فرهنگی کشور مسلمان و دوست مالزی .
شرکت در نمایشگاه ویژه روز زن در کشور ترکمنستان با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سال 86 با هدف معرفی توانمندی های زنان ایرانی در عرصه های علمی فرهنگی اقتصادی هنری و… و نیز معرفی جاذبه های گردشگری و سوغات و صنایع دستی ایران و استان .
برگزاری سفرهای علمی و تخصصی با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی : انجام 5 سفر به ترکیه ( قونیه مزار مولانا و استانبول و آنکارا ) طی سالهای 86 تا 88 با مشارکت دفاتر خدمات مسافرتی عمادسیر و احیا گردشگر توس با هدف معرفی ابنیه دوران اسلامی و تمدن رم شرقی و تاثیر این ادغام تاریخی در بافت معماری ویژه اسلامی ایرانی ، ویژه فرهنگیان و دانشگاهیان .
برگزاری جشنواره سفره های یلدا : در محل مجتمع تجاری الماس شرق و با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و شرکت سپاد و شرکت فرش وگلیم از بخش خصوصی با هدف نکوداشت شب ازدواج حضرت علی (ع ) و حضرت فاطمه (س) و نیز حفظ سنن شب چله و آداب یلدا در دیماه 87 و با مشارکت مراکز آموزشی و مهد های کودک
برگزاری جشنواره های سفره های سرزمین خورشید
– اولین جشنواره در رمضان سال 86 با مشارکت سازمان میراث فرهنگی – شهرداری مشهد – هتل پردیسان و موسسه مالی انصار در محل سالن شهید بهشتی با هدف معرفی انواع غذاهای رمضان و افطار وسحر و نیز جمع آوری هدایا ی مردمی جهت ایتام از محل ارایه مواد تولیدی به بازدیدکنندگان و با نظارت سازمان بهزیستی .
دومین جشنوار ه در رمضان سال 87 در محل سالن شهید فیاض بخش با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و سازمان بهزیستی و بخش خصوصی و با حضور کشورهای افغانستان و عراق و با مساعدت سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی .
* * *