هند ،

کشور هزار رنگ و پر رمز و راز

جاهای دیدنی هند ،کشوری هزار رنگ و پر رمز و راز

هندوستان را به فیلم های هندی می شناسیم، به مردمان احساساتی، شاد و در حال رقص، با موهایی سیاه و بلند، و چهره ای بسیار تیره، که عاشق غذاهای تند و پر فلفل اند. کشوری با جمعیت بالای یک میلیارد و بسیار شلوغ و پر ازدحام و در عین حال، دارای تاریخی بسیار غنی، و آمیخته به سنت هایی گوناگون، به طوری که می توان مردمانی را یافت که به شدت به گاوها  احترام می گذارند، و یا مردمانی که به دنبال مراقبه و سنت بودا هستند. درباره کشور هند، می توان نکته های بسیاری گفت همانطور که در مقالات قبل به آ« اشاره شد و درباره مراکز خرید هند و دهلی  و غذاهای هند  صحبت کردیم، اما توریست اپ در این مقاله تلاش کرده است تنها به جاهای دیدنی هند اکتفا کند. بنابراین اگر مشتاق دانستن درباره این کشور هستید، می توانید با ما در این سفر پر نقش و نگار همراه باشید.

دهلی نو (New Delhi):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۲)

دهلی کلان شهر بزرگ هند با جمعیت بسیار زیاد، دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است. در این شهر می توانید به انواع مساجد، موزه ها، بناهای تاریخی، برج های عظیم، مرداب، و قصرها سر بزنید. شهری که امروزه تلفیقی از سنت و مدرنیته، داستان های رمز آلود و با مردمانی پایبند سنت هاست. تلفیقی از رنگ ها و فستیوال های شاد که باعث شده، سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا به این شهر سفر کنند.

جاهای دیدنی هند ،کشوری هزار رنگ و پر رمز و راز


معبد آکشاردام (Akshardham):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۵)

معبد آکشاردام یکی از بزرگ ترین و شگفت انگیزترین اماکن دیدنی هند است. این معبد طلایی، مزین به تکنولوژی و معماری مدرن است که ساخت آن در سال ۲۰۰۵ و توسط معماران و کارگران هندی، پایان یافته است. این بنا هم اکنون یکی از مهمترین جاذبه های توریستی هند است. اگر به دهلی نو، پایتخت این کشور تاریخی می‌روید، علاوه بر بازید معبد آکشاردام، به قلعه سرخ، دروازه دهلی نو یا مقبره ماهاتا گاندی بازدیدی داشته باشید.

جاهای دیدنی هند ،کشوری هزار رنگ و پر رمز و راز


تاج محل (Taj Mahal):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۷)

مکان مذهبی و تاریخی تاج محل، در آگرا قرار گرفته است؛ آرامگاه بسیار عظیمی از جنس مرمر سفید  بوده که در سال‌های ۱۶۳۲ – ۱۶۵۳ ساخته شده است. این بنا به این شعار معروف است:“قطره اشکی بر گونه‌ی ابدیت” و یکی از شاهکارهای معماری هند و یکی از بزرگترین جاذبه‌های توریستی این کشور به شمار می آید. علاوه بر آرامگاه گنبدی مرمر سفید، تاج محل شامل چندین ساختمان زیبای دیگر، حوض‌های بزرگ و باغ‌های وسیع زینتی با درختان و بوته‌های گل‌دار است.

جاهای دیدنی هند ،کشوری هزار رنگ و پر رمز و راز


واراناسی (Varanasi):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۸)

یکی از مشهورترین شهرهای هند که در نزدیکی رود گنگ واقع است، واراناسی است. واراناسی از برخی جهات امکان دارد بهترین یا بدترین شهری باشد که به آن سفر می کنید. بهتر است بدانید که هندوها جسد مردگان خود را سوزانده و خاکستر آنها به درون این رود می ریزند. همچنین یکی از کثیف ترین شهرهای هند بوده که اکنون به آن رسیدگی شده و فضای مناسبی برای توریست ها ایجاد کرده اند. به هر حال با تمام این مشکلات واراناسی به خاطر بافت شهری خاص و رود گنگ به جاذبه گردشگری بزرگی تبدیل شده است. در این شهر رستوران، بازار و قایق های گردشگری زیادی وجود دارد.


هارماندیر صاحب (Harmandir Sahib):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۹)

معبدی زیبا و عظیم که در قلب امریتسار ساخته شده است. ساخت این معبد در قرن شانزدهم شروع شد و در قرن ۱۹ام، تمام طبقات آن با طلا پوشانده شد. این معبد مکانی برای زیارت هندوها ساخته شده بوده است و بعد از تاج محل به مهمترین جاذبه گردشگری هند تبدیل شد. برای لذت بیشتر می توانید در شب به دیدن این مکان بروید.

جاهای دیدنی هند ،کشوری هزار رنگ و پر رمز و راز


ویروپاکشا (Virupaksha):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۱۰)

معبدی عظیم الجثه که در شهر هامپی واقع است. این معبد یکی از قدیمی ترین معبدهای هند است که از قرن هفتم تا کنون مورد استفاده اهالی هند بوده و به جاذبه گردشگری هند تبدیل شده است. در اطراف این معبد فضای سبز و بکری وجود دارد که می توانید اوقات فراغت خود را در آنجا بگذرانید.


دروازه هند (Gateway of India):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۱۲)

یکی از مشهورترین بناهای شهر بمبئی که توجه گردشگران دنیا را به خود جذب کرده است، دروازه هند است. وسعت این ینا به قدری است که با ورود به شهر، به راحتی متوجه این ساختمان عظیم خواهید شد. این دروازه در کنار اسکله ای در کولابا و روبه روی کاخ تاج ساخته شده است. شما می توانید به وسیله قایق های اطراف اسکله، از مناظر زیبا و هیجان انگیز بمبئی نیز دیدن کنید.

جاهای دیدنی هند | جاهای دیدنی هندوستان | مکان های دیدنی هند | جاذبه های گردشگری هند | جاذبه های گردشگری هندوستان

هاوا محل (Hawa Mahal):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۱۳)

اگر به شهر کوچک جیپور می روید، حتما قصر هوا محل را در برنامه سفر خود قرار دهید. این قصر با ابهت، توسط ماسه سنگ های صورتی رنگ ساخته شده و دلیل جذابیت آن را پدید آورده است. در جیپور مکان های دیدنی بسیاری نظیر سلسله جبال، پارک ملی ساریسکا رانتامبور، و اردوهای جنگلی قرار دارد. لازم به ذکر است که در کوچه و خیابان های این شهر، رقص و پایکوبی به سبک هندی اجرا می شود که به وضوح در سطح شهر قابل مشاهده است. همچنین اگر در راه گرسنه شدید، غذای رستوران های جیپور بسیار خوشمزه بوده و سریع آماده می شود.


شالیزارهای مونار (Munnar):

جاهای دیدنی هند-توریست اپ (۱۴)

به طور کلی، کشور هند از شهرهای پرجمعیت و شلوغی تشکیل شده است. اما اگر به مکان های خلوت و بکر هند علاقه دارید، شالیزارهای مونار را به شما پیشنهاد می کنیم. علم ثابت کرده است که رنگ سبز آرامش زیادی به روح و روان می دهد، به همین خاطر این شالیزار مکانی آرام برای گردشگران محسوب می شود.


منطقه تکادی (Thekkady):

می دانید که در هند فیل و ببر به وفور وجود دارند، بنابراین اگر تمایل داشتید، این حیوانات قدرتمند و با ابهت را از نزدیک و به صورت آزاد مشاهده کنید، به منطقه تکادی بروید. این منطقه بهشت حیاط وحش هند است که علاوه بر سر سبز بودن، پوشیده از شالیزار، کوه و دشت است. همچنین فیل‌های عظیم الجثه ای دارد که می‌توانید سوار آنها شوید و از گشت و گذار لذت ببرید. این منطقه دارای تورهای گردشگری، گشت با اتومبیل، قایق و … است. اگر به این دسته از مکان ها علاقه دارید، می توانید پارک بین المللی جیم کاربت را که در منطقه ناینیتالقرار دارد را نیز در برنامه سفر خود اضافه کنید.